Tepelná čerpadla - vytápění rodinných domů

NIBE LWSE

NIBE LWSE

NIBE LWSE je novinkou v sortimentu NIBE tepelných čerpadel systému vzduch/voda, pro vytápění rodinných domů či jiných i velkých objektů. NIBE LWSE je produkt nové generace tepelných čerpadel NIBE, která jsou úspornější než jejich předchůdci. Instalací NIBE LWSE si výrazně snížíte náklady na energie pro dům až o 70%, ale i výrazně snížíte produkci emisí.

NIBE LWSE je vítězem testu úspornosti tepelných čerpadel www.topprodukte.at v segmentu tepelná čerpadla vzduch/voda. NIBE LWSE tam najdete pod názvem KNV GREENLINE Split LWSE, pod kterým jej naše sesterská společnost KNV přihlásila do tohoto testu. Odkaz: http://www.topprodukte.at/index.php?…

Použitím unikátního intuitivního ovládacího panelu, můžete rychle a jednoduše nastavit Vaše vnitřní klima v domě a naprogramovat dle Vašich představ a časových intervalů.

Maximálním důrazem na izolaci a kvalitní komponenty, jsou tepelná čerpadla NIBE natolik tichá, že se budete chodit přesvědčit, zda jsou v provozu.

Hlavní rysy NIBE LWSE:

 • Vysoký topný faktor (COP) COP=4,1 (dle EN 255 při 2/35°C), vítěz testu na www.topprodukte.at
 • Vestavěné oběhové čerpadlo energetické třídy A
 • Značka kvality „DACH“ institut
 • Šetrné k životnímu prostředí
 • Určeno pro novostavby i rekonstrukce
 • Výstupní teplota pouze kompresorem až 65 °C
 • Efektivní funkce do venkovní teploty –20 °C
 • Elektronicky řízený expanzní ventil umístěný ve vnitřní jednotce
 • Typy 8–24kW s vestavěným doplňkovým elektrokotlem
 • Při použití příslušenství je možné použít i pro chlazení
 • Velice tichý provoz
 • Možnost kombinace se solárními kolektory
 • Tepelná čerpadla 30 a 36kW jsou dvoukompresorová, včetně kaskádového řízení a oběhového čerpadla (regulace výkonu 0–50%-100%)
 • Jednotka měkkého startu kompresoru jako standard
 • Relé měkkého startu kompresoru
 • Možnost pracovat až se čtyřmi různými topnými okruhy

NIBE LWSE je tepelné čerpadlo určené pro vytápění rodinných nebo větších budov ale i pro průmyslové využití. NIBE LWSE je všestranně využitelné zařízení vybavené inteligentním řídicím systémem. Řízení je též připraveno pro bivalentní vytápěcí režim v kombinaci s olejovým nebo plynovým kotlem. V tepelném čerpadle je instalováno energeticky úsporné výkonově řízené oběhové čerpadlo pro topný okruh tepelného čerpadla. Topné těleso instalované z výroby má příkon 3×3 kW pro napětí 3×400 V. Díky vysoce účinnému SCROLL kompresoru a dostatečně dimenzovanému okruhu chladiva dosahuje NIBE LWSE vysoké účinnosti. S tím souvisí i vysoký topný faktor (COP), který dosahuje hodnoty 4,1 při venkovní teplotě 2°C a výstupní teplotě topného média 35°C (dle EN 255).

NIBE LWSE se skládá ze dvou částí. Z vnitřní jednotky obsahující kompresor, nerezový výměník tepla (kondenzátor), elektronicky řízený expanzní ventil, elektrokotel 3×3kW jako záložní zdroj, kompletní inteligentní řídící systém a energeticky úsporné oběhové čerpadlo okruhu topné vody. Vnitřní jednotka je vybavena dvojitou protihlukovou bariérou, díky které se podařilo dosáhnout velmi nízkých hodnot hlučnosti. NIBE LWSE má ve vnitřní jednotce zabudované flexibilní hadice. Vnější jednotka (výparník) je vybavena ultratichými ventilátory, díky kterým je provoz naprosto tichý a bez jakéhokoliv omezení lze vnější jednotku umístit kamkoliv na Vaší zahradě. Jednotku je možné připojit k nízkoteplotním otopným systémům jako jsou radiátory, konvektory nebo podlahové či stěnové topení.
NIBE LWSE je řízeno mikroprocesorem, což zajišťuje optimální a bezpečný provoz. Na inteligentním LCD displeji se zobrazují přehledné informace o aktuálním stavu tepelného čerpadla, jeho době provozu i o všech důležitých teplotách. To znamená, že není nutné používat externí teplotní čidla.

Tepelné čerpadlo je možno propojit s následujícími systémy:

 • Přímé připojení na nízkoteplotní otopný okruh radiátorů nebo podlahového topení. Teplota na výstupu do otopného systému se automaticky přizpůsobí aktuální venkovní teplotě.
 • Propojení s existujícím olejovým či plynovým kotlem nebo kotlem na dřevo nebo s akumulační nádrží s ohřívačem vody.

NIBE LWSE je možné instalovat mnoha různými způsoby.

Je třeba vzít v úvahu teplotu v otopném systému, protože horní mezní teplota je u tepelného čerpadla nižší než například u olejového nebo plynového kotle.

V sestavě tepelného čerpadla je instalováno elektrické topné těleso. Čidla pokojové teploty, modul pro řízení ohřevu TUV a přídavné jednotky jsou k dispozici jako příslušenství.

Topný okruh je možné v horkých letních dnech též využít k chlazení.

Soubory ke stažení

Zásobníky na toalerní papír a dávkovače mýdla na www.meridahk.cz. Společnost EKOSAN nabízí služby v oblasti deratizace, dezinsekce a dezinfekce.