Tepelná čerpadla - vytápění rodinných domů

Tepelná čerpadla NIBE

NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kotovaná na burze ve Stockholmu. Má více než padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje.Společnost NIBE dosáhla v roce 2008 závratné tržby 5 811 milionů švédských korun tj. v přepočtu téměř 15 miliard Kč. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR. Družstevní závody Dražice s.r.o, zde kromě jiného prodávají tepelná čerpadla NIBE.Tepelná čerpadla NIBE Vám ušetří 65 – 80 % z vašich nákladů na topení a ohřev vody.

Tepelná čerpadla NIBE - 3 typy:

Ventilační tepelná čerpadla

Ideální pro vytápění místností a ohřev vody. Ventilační tepelnéčerpadlo zajišťuje řízené větrání domu a přitom využívá energii zteplého odpadního vzduchu pro vytápění a ohřev vody.

Tepelná čerpadla země-voda

Tato tepelná čerpadla získávají tepelnou energii z plošných zemníchkolektorů nebo z hlubinného vrtu. Tento princip je vhodný provytápění větších domů, domů s více bytovými jednotkami a ostatníchvětších budov. Dodávají se s integrovaným ohřívačem vody nebobez něj.

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tato čerpadla získávají teplo z okolního vzduchu. Na rozdíl odjednodušších typů pracujících na principu vzduch-vzduch jsoupřipojena do topného systému budovy a jsou schopna vytápět iohřívat teplou vodu.

Soubory ke stažení

Zásobníky na toalerní papír a dávkovače mýdla na www.meridahk.cz. Společnost EKOSAN nabízí služby v oblasti deratizace, dezinsekce a dezinfekce.