Tepelná čerpadla - vytápění rodinných domů

VVM 300

VVM 300

Tato systémová jednotka je speciálně vyvinuta pro kombinaci s tepelným čerpadlem NIBE F2025.

Jednotka VVM 300 je určena pro domy s teplovodním vytápěním a je konstruována pro přímé propojení a komunikaci s tepelným čerpadlem typu vzduch-voda NIBE F2025.

Obsahuje 155-ti litrový ohřívač teplé vody a je vybavena ekvitermní regulací podle klimatických podmínek.

Jednotka NIBE VVM 300 je v podstatě elektrický ohřívač vody určený pro domy s teplovodním vytápěním. Sestává z dvouplášťové tlakové nádoby, dvou elektrických topných těles a inteligentního řídicího systému. Je konstruována pro přímé propojení a komunikaci s tepelnými čerpadly NIBE F2025 s výkonem 6, 8 a 10 kW.

VVM 300 ve spojení s NIBE F2025 tvoří kompletní zařízení pro vytápění a ohřev vody. Jednotka VVM 300 je vybavena řídicím systémem, který zajišťuje maximálně úsporný provoz jak integrovaných topných těles (max 13,5 kW), tak i kompresoru tepelného čerpadla NIBE F2025.

VVM 300 se dodává včetně automatického obtokového ventilu, trojcestného ventilu, oběhových čerpadel a bezpečnostního vybavení. VVM je konstruována pro snadné připojení k tepelnému čerpadlu NIBE F2025.

Pomocí jednotky VVM 300 je možné řídit provoz tepelného čerpadla NIBE F2025, které pracuje v režimu proměnlivé kondenzace (ekvitermní regulace dle venkovní teploty).

Pokud NIBE F2025 nestačí krýt potřebu energie, aktivuje se na dobu nezbytně nutnou elektrokotel z VVM 300 ve více výkonových stupních. Když venkovní teplota klesne pod nastavenou stop teplotu tepelného čerpadla NIBE F2025 (-20°C), aktivuje se VVM 300 kompletně a přebírá výrobu tepla a teplé vody.

VVM 300 se velmi jednoduše instaluje. Všechny přípojky potrubí jsou snadno přístupné. To je obzvlášť výhodné při provádění servisu.

Jednotka VVM 300 je vybavena kompletní sadou ventilů, která v okruhu ohřevu TUV sestává z vypouštěcího ventilu, plnicího ventilu, zpětného ventilu a bezpečnostního ventilu. Okruh elektrokotle je vybaven vypouštěcím ventilem, plnicím ventilem a bezpečnostním ventilem. Dále je jednotka vybavena automatickým obtokovým systémem řízeným podle klimatických podmínek s venkovním čidlem a čidlem na výstupu, směšovacím ventilem, oběhovým čerpadlem a expanzní nádobou.

Jednotka VVM 300 je vybavena inteligentním řídicím systémem. Ten přispívá k jednoduchosti obsluhy a zajišťuje, že provoz elektrického ohřívače probíhá s maximální možnou účinností. Řídicí systém též ovládá automatický systém směšování a oběhová čerpadla. Aktuální teploty a nastavené hodnoty se zobrazují na displeji.

Tepelná izolace je vyrobena z bezfreonové polyuretanové pěny, jejíž izolační schopnost odpovídá přibližně 70 mm minerální vlny.

Vnější plášť je vyroben z ocelového plechu s povrchem opatřeným bílou práškovou barvou. Horní a spodní kryty jsou uchyceny příchytkami, což usnadňuje demontáž.

Soubory ke stažení

Zásobníky na toalerní papír a dávkovače mýdla na www.meridahk.cz. Společnost EKOSAN nabízí služby v oblasti deratizace, dezinsekce a dezinfekce.